برنامه شما برای سال ۹۵ چیست؟ پیشاهنگی، روزمرگی یا میرایی

در فرهنگ ایرانیان, ماهی نماد زندگی است. اما ماهیان را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد.
☑️ دسته اول, ماهیان مرده ای هستند که اگرچه ظاهرا زنده اند, اما کاملا اسیر جریانات روزگار هستند و با جریان متلاطم آب به سرعت به سمت منجلاب و مرداب حرکت می کنند. این گروه, نادانسته مسیر میرایی را انتخاب کرده اند و تفاوتی با ماهیان مرده ندارند.
☑️ گروه دوم اما روزمرگی می کنند  و اگرچه با جریان آب همراه نمی شوند, اما همیشه همراه با سایرین در محدوده مشخصی از رودخانه مشغول روزمرگی و گذران عمر هستند. این گروه که درصد زیادی از ماهیان را نیز تشکیل می دهد, به سمت مرداب حرکت نمی کنند, اما جرات حرکت به سمت سرچشمه ها را هم ندارند.
☑️ گروه سوم اما ماهیان پیشاهنگی هستند که تعدادشان نیز بسیار اندک است و در معنای واقعی کلمه, زنده و پویا هستند و آنقدر خلاف جهت جریان آب شنا می کنند تا به سرچشمه زلال کمال و تعالی برسند. اگرچه در این مسیر, مصیبت ها و خطرات فراوانی وجود دارد, اما نسل بعدی ماهی ها فرزندان همین گروه اندک خواهند بود و عملا آنها هستند که سرنوشت آینده ماهیان را رقم می زنند.

آخرین روز سال ۹۴ است. در سال ۹۵, در کدام مسیر حرکت خواهیم کرد. پیشاهنگی, روزمرگی یا میرایی؟

سال خوبی داشته باشید
با احترام
حسین مرادی

Posted in استارتاپ, عمومي, کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی | Leave a comment

یواسپیس، یک رویای واقعی برای رزرواسیون و بلیط‌فروشی اماکن، رویدادها و دوره‌های آموزشی

آیا شما هم یک فضای اقامتی، تفریحی، پذیرایی یا ورزشی در اختیار دارید که در اکثر ایام سال از آن استفاده نمی‌شود و یا در حال برگزاری یک همایش یا دوره آموزشی هستید که معمولاً بخشی از ظرفیت اسمی آن خالی می‌ماند.

شاید هم مانند سایر مشتریان ما، علاقه‌ دارید در عرض تنها یک ساعت و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ اولیه یا ثانویه‌ای و به آسانی راه‌اندازی یک وبلاگ ساده، سامانه اطلاع‌رسانی و فروش آنلاین خدمات خود را راه‌اندازی نمایید.

درست است که این خواسته، رویایی به نظر می‌رسد، اما یواسپیس (Uspace.ir)، رویای واقعی شما است.

یواسپیس (Uspace.ir) زمان، هزینه و دردسرهای راه‌اندازی یک فروشگاه بلیط‌فروشی یا رزرو آنلاین خدمات را برای شما به حداقل ممکن رسانده است تا شما تنها بر روی مدیریت کسب‌وکار و محتوای سایتتان متمرکز شوید، همان کاری که قطعاً در آن خبره هستید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص، روی لینک یواسپیس (Uspace.ir) کلیک کنید و یا عدد ۱ را به شماره ۱۰۰۰۹۱۲۴۸۰۲۷۲۲ پیامک کنید.

Posted in استارتاپ, روندهای جدید فناوری اطلاعات, عمومي, فروشگاه‌ساز یواسپیس, کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی | Leave a comment

استارتاپ یا استارتاپ ایونتس؟

در شهرهای کویری کشور، ضرب المثلی به قدمت تاریخ حفر قنوات داریم که می گوید “اگر برای ما آب ندارد، برای شما که نان دارد”. این ضرب المثل به چاخوهایی (چاه‌کن‌هایی) اشاره دارد که تا ما و پدرانمان و پدران پدرانمان و پدرجد پدرانمان به خاطر داریم، مشغول لایروبی قنوات بوده‌اند و از این راه امرار معاش می‌کرده‌اند.

بی انصافی است اگر نگوییم بسیاری از آنها مردان شریفی هستند که حتی تا پای جان در این حرفه پیش رفته‌اند. اما کم نداریم چاخوهایی که نتیجه چندسال لایروبی آنها شده، یک جیب پر پول برای خودشان و یک قنات بی‌آب برای ما!

به این افراد باید گفت که اگر لایروبی ” برای ما آب ندارد، برای شما که نان دارد”.

وضعیت کارآفرینی امروز ایران نیز شده است مثل همین قنات‌ها! فقط کافی است به جای قنات بگذارید استارتاپ و به جای چاخو بگذارید استارتاپ‌ایونتس*.

استارتاپ‌ایونتس نقش همان چاخوها را دارد و با این هدف راه افتاده‌ که تاسیس استارتاپ‌ها را تسهیل کند و موانع و مسائل پیش‌روی آنها را لایروبی کند و صد البته تا زمانی که این ماموریت را دنبال نماید، محترم است و قابل ستایش و باید از آن حمایت جدی کرد.

اما اگر هدفش شد، شهرت یک عده یا جیب پرپول عده‌ای دیگر، بنا به تجربه قدیم نان و آب و قنات، شک نکنید که نبودش فرق چندانی با بودنش ندارد. پس اگر می‌خواهیم به این آسیب دچار نشویم، هدف از برگزاری این رویدادها را فراموش نکنیم!

* پی‌نوشت: برای آن که به کسی برنخورد از واژه خودساخته استارتاپ ایونتس استفاده کردم که سمبل انواع رویدادهای حوزه کارآفرینی کشور است.

Posted in استارتاپ, عمومي, کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی | Leave a comment

استارتاپ ویکند، موتور محرکه کارآفرینی دانش بنیان در ایران

با نگاهی اجمالی به سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی در می یابیم که از بین ۲۴ سیاست ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری، دو سیاست توسعه کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان در زمره اولین و کلیدی ترین این سیاست ها قرار دارند.
تحقق اقتصاد کارآفرین و دانش بنیان نیازمند موتور محرکه‌ای است که بتواند تحرک لازم در این خصوص را در دانشگاه ها و نسل جوان جامعه ایجاد کند و در این میان، برگزاری رویداد جهانی استارتاپ ویکند می تواند نقش برجسته ای در خصوص توسعه کارآفرینی دانش بنیان در شهرهای مختلف کشور ایفا نماید.
استارتاپ ویکند رویدادی کاملاً عملی و غیرتئوریک است که علاقه مندان به راه اندازی کسب و کار را قادر می سازد با استفاده از فرصت تعطیلات آخر هفته در یک اتمسفر دوستانه و غیر رسمی، رقابتی مهیج را آغاز کنند و به ایده‌پردازی، بازاریابی ایده، تیم‌سازی و طراحی کلیات کسب و کار خود بپردازند.

Posted in عمومي, نقد فناوري اطلاعات, کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی | Leave a comment

دستاوردها و افتخارات طرح پژوهشی برون دانشگاهی “آسیب شناسی اجرای نظارت الکترونیکی در دستگاه‌های اداری استان خراسان جنوبی”

با توجه به آن که طرح پژوهشی “آسیب شناسی اجرای نظارت الکترونیکی در دستگاه‌های اداری استان خراسان جنوبی” دو سامانه ملی مهم سازمان بازرسی کل کشور (یعنی سامانه ملی رسیدگی به شکایات و اعلامات و سامانه کشوری نظارت بر معاملات دستگاه‌های اجرایی) را مورد آسیب شناسی قرار داده استٰٰٰ، خوشبختانه مورد اقبال مسئولان مرکز مطالعات و پژوهشهای سلامت اداری و مبارزه با فساد سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفت که در ادامه ابعاد آن مورد بررسی قرار می گیرد:

  • ارائه شفاهی دستاوردها و پیشنهادهای کاربردی طرح در محل سازمان بازرسی کل کشور (تهران، اسفندماه ۱۳۹۳)

دستاوردها و پیشنهادهای این طرح پژوهشی کاربردی در جلسه‌ای که در تهران و با حضور جمعی از کارشناسان و مدیران سازمان بازرسی کل کشور برگزار گردید، توسط مجری طرح (حسین مرادی) و ناظر طرح (مسعود رحمتی) تشریح شد و پس از نقد و بررسی، برخی از پیشنهادات نیز مورد اقبال مدیران و کارشناسان سازمان بازرسی قرار گرفت.

  • انتشار اینترنتی و چاپ و توزیع هاردکپی خلاصه طرح (گزارش پژوهشی شماره ۵۸ سازمان بازرسی)

با توجه به حجم بالای مستند نهایی طرح پژوهشی مذکور (حدود ۲۷۰ صفحه)، یک خلاصه ۹۰ صفحه ای از طرح پژوهشی مذکور در قالب گزارش پژوهشی شماره ۵۸ سازمان بازرسی کل کشور منتشر شد که در سایت این سازمان قابل دانلود است. در ضمن، نسخه هاردکپی این گزارش نیز چاپ شد و برای بازرسی کل استان های مختلف کشور نیز ارسال شد:

مرادی، حسین و خسروی زارگز، مسلم، ”آسیب شناسی اجرای نظارت الکترونیک (مطالعه موردی: استان خراسان جنوبی)”، مرکز مطالعات و پژوهشهای سلامت اداری و مبارزه با فساد، سازمان بازرسی کل کشور، گزارش پژوهشی شماره ۵۸، اسفندماه ۱۳۹۲

  • چاپ مقاله در نشریه علمی سازمان بازرسی کل کشور (شماره ۱۷ فصلنامه دانش ارزیابی)

مرادی، حسین و خسروی زارگز، مسلم، ۱۳۹۲، “آسیب‌شناسی فرهنگی اجتماعی نظارت الکترونیکی (مطالعه موردی سامانه کشوری نظارت بر معاملات دستگاه‌های اجرایی در خراسان جنوبی)”، فصلنامه دانش ارزیابی، شماره ۱۷، صفحات ۲۷ تا ۴۸

در ضمن، علاوه بر ارائه مقاله ذیل، چندین مقاله دیگر نیز از طرح مذکور استخراج شده است که پس از انتشار نهایی از طریق همین سایت، تشریح خواهند شد:

  • ارائه مقاله در کنفرانس بین المللی مدیریت در قرن ۲۱

مرادی، حسین، امامی روشناوند، حسن و تقوی سیدمهدی، ”ارزیابی شکاف دیجیتالی موجود در زمینه شکایت شهروندان از دستگاه‌های اجرایی: مطالعه موردی در خراسان جنوبی”، اولین کنفرانس بین المللی مدیریت در قرن ۲۱، تهران، مردادماه ۱۳۹۳

Posted in دولت الکترونیکی, سلامت اداری و مبارزه با فساد, عمومي, نظارت الکترونیکی | Leave a comment

بیاییم به جوانان این سرزمین ایمان بیاوریم

بخش زیادی از مسائل و مشکلات ما جهان سومیها به ضعف ایمان ما مربوط می‌شود. از همان زمان که پای استخراج نفت و گاز و معادن مختلف به اقتصاد ما وارد شد و به دلارهای آن وابسته شدیم، ایمان خود را به خودمان از دست دادیم. فراموش کردیم که خدا به جز نفت و گاز و معادن و موقعیت ژئوپولوتیک و سایر ویژگی‌های طبیعی، به ما ایرانیها یک سرمایه مهم‌تر نیز داده است. این سرمایه، مغز و فکر و قدرت خلاقیت ما است که لگدمال وابستگی به معادن زیرزمینی و سایر ظرفیت‌های طبیعی این کشور شده است. بسیاری از کشورهای پیشرفته صنعتی مانند ژاپن به هیچ وجه، سرمایه های طبیعی همانند آنچه ما داریم، ندارند، اما به مردم خود ایمان دارند و پیشرفته ترین صنایع هایتک را با  ایمان راسخ به جوانان خود ساخته‌اند.

ایمان ضعیف ما به توانایی های خودمان باعث شده است که جرات واگذاری بسیاری از امور مهم این کشور را به جوانان این سرزمین نداشته باشیم و در عوض، ”مرغ همسایه غاز شود”. علیرغم تجارب مثبتی  که از اعتماد به جوانان این سرزمین در تاریخ کهن ما وجود دارد، اما همچنان به این جوانان ایمان نداریم. ایمان ضعیف ما به خودمان سبب شده است که به توانایی ها و خلاقیت و نبوغ سایر هموطنانمان نیز ایمان نداشته باشیم و بی‌اعتمادی موجود را بیش از پیش ترویج نماییم.

مگر باری تعالی نگفته است که “انسان اشرف مخلوقات روی زمین است”. آیا معنای این حرف جز این است که  اگر تنبلی را کنار بگذاریم و قدر خود را بدانیم و به خودشکوفایی برسیم، ارزش انسان بسیار فراتر از منابع نفت و گاز و معادن این سرزمین است. مگر همین سرمایه های انسانی ما نیستند که قرار است ما را از خام فروشی به سمت تولید محصولات دانش بنیان و با ارزش افزوده بالا حرکت دهند.

پس بیاییم به روح بزرگ باری تعالی در کالبد جوانان این سرزمین ایمان بیاوریم.

Posted in عمومي, نقد فناوري اطلاعات, کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی | Leave a comment

بی مسئله بودن خودش مسئله ماست!

یکی از مسائلی که ما مهندسین کشورهای جهان سومی به شدت درگیرش هستیم، این است که در دانشگاه ها تنها فناوری های وارداتی را می آموزیم و تمام تلاش خودمون رو می کنیم که عین اون فناوری وارداتی رو توی کشورمون مستقر کنیم.

از طرفی با توجه به این که اولین فناوری های وارداتی به کشور ما، انواع ماشین آلات، تجهیزات و فناوری های مکانیکی و الکترونیکی بوده که معمولاً کیفیت خوبی هم داشتند، ناخودآگاه نگاهمون به واردات فناوری های خارجی مثبت شده است. اینقدر نگاهمون به واردات فناوری مثبت شده که تمامی نرم افزارهای خارجی رو هم به راحتی وارد کنیم و استفاده کنیم. البته واردات به همینجا ختم نشده، چون ما تمام فرایندهای انجام کار رو هم وارد کرده ایم. شاید بپرسین چجوری؟ جواب اینه که هر نرم افزاری بر اساس یک فرایند یا best practice عمل می کند که با واردات نرم افزار، عملاً فرایند انجام کار آن هم وارد می شود.

خوب شاید بگیم چه اشکالی داره؟ از تجارب اونها استفاده کردیم. سواری مجانی هم گرفتیم!

مشکل اینه که فرایندهای وارداتی برای فرهنگ ما، مردم ما و مهم تر از همه، برای حل مسائل ما ساخته نشده اند، بلکه اصولاً قرار بوده مسائل یه جای دیگه رو حل کنند! اما ما اینقدر در فناوری های وارداتی ذوب می شویم که کلاً یادمون میره این فناوری ها قرار است یک فرایند رو تسهیل کنند و فرایند هم باید مسئله ای رو حل کند!

ممکن است ظاهر مسائل ما و سایر کشورها شبیه باشند، اما حداقل اندکی تفاوت دارند. ما با تعریف مسئله، سیبلی رو که باید درست بزنیم وسطش، مشخص می کنیم، اما با وارد کردن فناوری ها و فرایندهای سایر کشورها، ما بجای هدف قرار دادن سیبل خودمون، سیبل کناری رو هدف می گیریم.

نتیجه چه خواهد بود؟ ما با سرمایه های خودمون مسئله های سایرین رو حل می کنیم و با افتخار نتیجه رو هم توی مجلات بین المللی چاپ می کنیم، اما مسئله های خود ما همچنان حل نشده باقی میمونند.

اگه در ارتباط با تاریخچه ورود بسته های ERP به ایران و حواشی استقرار آنها توی کارخانه های بزرگی مثل ذوب آهن یا ایران خودرو مطالعه ای بکنید، می بینید که اونها دقیقاً با همین مشکل برخورد کرده اند. چندین میلیارد تومن بابت یک نرم افزار خارجی قوی دادند، اما این فناوری ها چون از پایه برای مسائل متفاوتی طراحی شده اند، شکست خوردند.

حرف آخر اینکه مشکل ما این است که ما مسئله هامون رو با فناوری های وارداتی تطبیق میدهیم، غافل از آن که در همه جای دنیا، فناوریها رو با مسئله ها تطبیق میدهند.

بنابراین اگر ما ابتدا مسائل بنگاه ها، سازمان ها و مردم خودمون رو درست بشناسیم، بخش زیادی از راه را رفته ایم. بنابراین آسیب_شناسی سازمان ها و بنگاه های ما مقدم بر حل مسائل آنها است، یا به قولی:

“بی مسئله بودن خودش مسئله ماست”

Posted in عمومي, نقد فناوري اطلاعات | Leave a comment

پنجمین سالگرد راه اندازی وبلاگ رویای واقعی فناوری اطلاعات!

سلام بر تمام بینندگان وبلاگ رویای واقعی فناوری اطلاعات!

در اولین مطلبی که در این وبلاگ منتشر شد، آرزو کرده بودم که “ایشالله جشن صد سالگی این وبلاگ توسط نوه های مجازیم گرفته بشه!”. خوب امروز یعنی ۱۱ دی ماه ۱۳۹۲ خوشحالم که اعلام میکنم این وبلاگ پنج ساله شد!

نکته جالبی که در ارتباط با سالروز تولد این وبلاگ هستش اینه که تاریخ میلادی تاسیس بلاگ، آخرین روز سال ۲۰۰۸ یعنی ۳۱ دسامبر بود که بدلیل کبیسه بودن سال ۲۰۰۸، فقط هر چهار سال، تکرار میشه! یعنی روز آخر سال ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و …  بنابراین، من تاریخ شمسی راه اندازی وبلاگ یعنی ۱۱ دی ماه رو ملاک جشن تولد وبلاگ درنظر گرفتم.

البته من همچنان امیدوارم که جشن صد سالگی این وبلاگ هم برگزار بشه!

ضمناً باید اعتراف کنم در این ۵ سال، آنچه بیش از همه به من انگیزه داده و این وبلاگ رو سرپا نگه داشته، پیام ها و نظرات سازنده شما بینندگان محترم وبلاگ بود که امیدوارم همچنان تداوم داشته باشد.

حسین مرادی- ۱۱ دی  ماه ۱۳۹۲

Posted in دسته‌بندی نشده | ۱ Comment

چکیده طرح پژوهشی خاتمه یافته “آسیب شناسی اجرای نظارت الکترونیکی در دستگاه های اداری استان خراسان جنوبی”

بازرسی کل  استان خراسان جنوبی که یکی از مهم ترین نهاد­های نظارتى در استان خراسان جنوبی می­باشد، همانند سایر استان­های کشور، تلاش دارد سامانه­ های نظارت الکترونیکى را در استان مستقر نماید و در این مسیر، توفیقات و محدودیت­هایى نیز داشته است. بدیهى است که کشف و شفاف سازى این موانع و محدودیت­ها مى تواند علاوه بر تقویت سیستم نظارت الکترونیکی، فعالیت­هاى بازرسی کل استان را تسهیل و تسریع کند. لذا این پژوهش با توجه به این ضرورت، موضوع حاضر را انتخاب و به دنبال آسیب ­شناسی و رفع موانع و محدودیت­هاى اجرای نظارت الکترونیکى بر اساس سامانه ­های نظارت الکترونیکی موجود بازرسی استان شامل سامانه ملی رسیدگی به شکایات و اعلامات و سامانه کشوری نظارت بر معاملات دستگاه­های اجرایی می باشد.

برای نیل به این هدف، در این تحقیق ابتدا پیشینه مباحث مربوط به نظارت و بازرسی و نظارت الکترونیکی مرور گردید، سپس اقدامات سازمان بازرسی کل کشور جهت تحقق نظارت الکترونیکی مورد بررسی قرار گرفت. در ادامه با توسعه یک مدل مفهومی بر مبنای مطالعه گسترده ادبیات موضوع، ۳۷ فرضیه این تحقیق ایجاد گردید، سپس با اجرای پرسشنامه و مصاحبه با سه دسته از کاربران شامل شهروندان، کارشناسان و مدیران بازرسی کل استان و کارشناسان و مدیران دستگاه­های اجرایی استان و مراجعه به آمار استخراجی از سامانه ­های نظارتی الکترونیکی استان، ۲۴ مورد از فرضیات تحقیق در ارتباط با هر یک از سامانه ­های مذکور اثبات شد و سایر فرضیات نیز رد شد. در پایان و پس از شناسایی فهرست نهایی موانع و محدودیت­های اجرای نظارت الکترونیکی در استان، دو چارچوب ساخت ­یافته جدید شامل مجموعه ای از پیشنهادات و راهکارها جهت رفع آسیب­های موجود هر یک از سامانه ­های مذکور ارائه شد که می ­تواند توسط بازرسی کل و دستگاه­های اجرایی استان خراسان جنوبی مورد استفاده قرار گیرد. در ضمن، سازمان بازرسی کل کشور و بازرسی کل سایر استان­های کشور نیز می توانند از نتایج این تحقیق جهت بهبود سامانه­ های نظارت الکترونیکی این سازمان بهره­ برداری نمایند.

کلمات کلیدی: نظارت الکترونیکی، موانع و محدودیت­ها، آسیب ­شناسی، دستگاه­های اجرایی، استان خراسان جنوبی، سامانه­ های نظارت الکترونیکی، سازمان بازرسی کل کشور، رسیدگی به شکایات، نظارت بر معاملات

متن فوق، چکیده طرح پژوهشی بنده بود که با همکاری جناب آقای مسلم خسروی زارگز و با تصویب و حمایت مالی مرکز مطالعات و پژوهشهای سلامت اداری و مبارزه با فساد سازمان بازرسی کل کشور در آذرماه ۱۳۹۲ رسماً خاتمه یافت.

لذا بدینوسیله از همکاری صمیمانه بازرسی کل استان خراسان جنوبی و دستگاه‌های اجرایی استان خراسان جنوبی جهت اجرای طرح مذکور سپاسگذاری و قدردانی می‌گردد.

Posted in دولت الکترونیکی, سلامت اداری و مبارزه با فساد, طرح پژوهشی, نظارت الکترونیکی | Leave a comment

مقاله “ارزیابی آمادگی ثبت احوال خراسان جنوبی جهت بهره برداری از تجارب استقرار کارت ملی هوشمند در دنیا”

چکیده: طرح کارت ملی هوشمند ایران در حال حاضر در مرحله پایلوت قرار دارد و به زودی وارد فاز سوم یعنی استقرار در کلیه استان­های کشور خواهد شد. بر این اساس، ارزیابی میزان آمادگی هر استان جهت استقرار بی نقص کارت ملی هوشمند ایران و تداوم عملیات آن ضروری می­نماید. لذا این مقاله تلاش دارد با ارزیابی میزان آمادگی ثبت احوال خراسان جنوبی جهت بهره­برداری از تجارب بین المللی استقرار انواع کارت های هوشمند به ارائه راهکارهایی جهت حل مسائل و مشکلات مرتبط با استقرار طرح کارت ملی هوشمند ایران بپردازد. برای ارزیابی میزان آمادگی ثبت احوال خراسان جنوبی از مصاحبه نیمه ساخت یافته با مدیران این اداره کل استفاده شد و اقدامات صورت گرفته و یا برنامه ریزی شده توسط ایشان در خصوص هر یک از تجارب مهم و استانی استقرار کارت ملی هوشمند مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و کفایت یا عدم کفایت اقدامات مذکور اندازه گیری شد. بر اساس نتایج این پژوهش، این استان از آمادگی نسبتاً مناسبی جهت اجرای طرح کارت ملی هوشمند ایران برخوردار می باشد، اما برای استقرار بی نقص کارت ملی هوشمند، لازم است تمهیداتی در زمینه های خاص استانی و ملی صورت پذیرد که در این مقاله مورد کنکاش قرار گرفته است.

کلیدواژه ها: آمادگی الکترونیکی، کارت ملی هوشمند ایران، چارچوب تجارب استقرار، استان خراسان جنوبی

مقاله فوق، سومین مقاله استخراجی بنده از طرح پژوهشی “مطالعه امکان سنجی جایگزینی کارت هوشمند ملی به عنوان تنها سند شناسایی ایرانیان در استان خراسان جنوبی” است که قبلا در این پست به آن پرداخته بودم. این مقاله در یازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت که در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد، بصورت شفاهی ارائه شده است. لازم به ذکر است، از بین حدود ۱۰۰ مقاله ای که در حوزه مدیریت سیستم ها و فناوری اطلاعات به کنفرانس مذکور ارسال شده بود، تنها ۸ مقاله ارائه شفاهی شد که این مقاله نیز یکی از ۸ مقاله منتخب بوده است.

اصل مقاله مورد نظر را می توانید از اینجا دریافت نمایید.

ضمناً فایل پاورپوینت ارائه مقاله مذکور نیز از این آدرس قابل دریافت است.

Posted in دولت الکترونیکی, طرح پژوهشی, کارت هوشمند | Leave a comment